KABA

Karlovačka županija 1. ožujka na Svjetskom kongresu gastronomije

UMAG – 1. ožujka Karlovačka županija predstavit će svoja tradicionalna jela, ali i kulturno povijesne te turističke znamenitosti naše županije, na Svjetskom kongresu gastronomije IAGI 2013. u Umagu. Svake godine jedna županija iz Hrvatske je gost, a ove godine red je došao i na Karlovačku županiju, kaže župan Karlovačke županije, Ivan Vučić.

{denvideo https://www.trend.com.hr/images/stories/audio/zupan_umag_1.mp3}

Na gastro kogresu sudjeluju kuhinje brojnih svjetskih zemalja. Pored ruske, kuvajtske, meksičke i drugih kuhinja svijeta, svoje mjesto našlo je i 8 restorana Karlovačke županije. Predstaviti svoja jela zajedno sa brojnim egzotičnim kuhinjama svijeta, za kuhare naše županije nije mala stvar, napominje župan Vučić.

{denvideo https://www.trend.com.hr/images/stories/audio/zupan_umag_2.mp3}

Sudeći prema riječima župana, veliko je zanimanje za gastro ponudu Karlovačke županije koja je prije dva tjedna izdala zbirku recepata tradicijske kuhinjinje. Janjetina u crnom vinu s povrćem i palentom, pečeni fazan s crvenim kupusom, knedli sa šljivama, zasigurno će uzbuditi nepce brojnim posjetiteljima, ovog svjetskog gastro događaja.