web karijera 1160*120
web struka 1160*120

Panathinaikos i Rijeka u 17 sati otvaraju četvrtog Čavleka

Turnir počinje danas u 17 sati susretom “Panathinaikosa” i “Rijeke”. Svečano otvorenje predviđeno je odmah po završetku utakmice u 18:30. Naslov brani zagrebački “Dinamo”. Mamac za publiku trebale bi biti ekipe grčkog “Panathinaikosa” i ruskog “Dinama” iz Moskve. Po društvo sa Peloponeza moralo se čak na beogradski aerodrom Surčin jer nisu imali avio liniju do Zagreba.

KARLOVAC – Predsjednik Nogometnog saveza Karlovačke županije, Neven Šprajcer na kratkoj presici osvrnuo se  na netom završenu sezonu i rad saveza u proteklih godinu dana. Pripreme za četvrti međunarodni U-16 turnir “Branko Čavlović Čavlek” su gotove. Nakon prve utakmice danas u 18:30 turnir će biti i svečano otvoren. Igrači deset klubova smješteni su u đačke domove. Osim na karlovačkom stadionu utakmice će se igrati na igralištima u Malom Erjavcu i Dugoj Resi.

– Smatramo da je ovo respektabilni turnir koji smo podigli na jedan viši nivo. Narednih godina nastojat ćemo prezentirat nogomet u našoj županiji, da se vidi da u županijskom savezu i županiji postoji mnogo entuzijasta i volontera koji žele takvu akciju podržati. Po četvrti put iskrene čestitke i Nogometnom klubu “Zrinski Ozalj” i Nogometnom klubu “Duga Resa”. Bez njih ovaj turnir ne bi bio cjelovit, ne bi bio ono što smo htjeli da bude na županijskom nivou. Dogodine želja je uključiti i Ogulin i Slunj međutim znate i sami da to diktiraju financijske mogućnosti. Stvarno možemo reći da se radi o najvećem sportskom događaju ili ako ne najvećem onda najkvalitetnijem sportskom događaju za tu selekciju odnosno tu generaciju u našoj županiji, sigurno i u Hrvatskoj. Nismo još na pragu Kvarnerske rivijere no organizacijski smo im se jako približili, priča Šprajcer.

Natjecat će se dvanaest ekipa podijeljenih u četiri grupe. Turnir danas u 17 sati otvaraju Panathinaikos i Rijeka, a svečano otvaranje predviđeno je odmah po završetku utakmice u 18:30. Naslov brani zagrebački “Dinamo”. Mamac za publiku trebale bi biti ekipe grčkog Panathinaikosa i ruskog Dinama iz Moskve. Po Grke se čak moralo na beogradski aerodrom Surčin jer nisu imali liniju od Zagreba.

– NSKŽ snosi troškove svih potreba od pet dana smještaja, prehrane, putovanja na utakmice do nagrada za sve sudionike. Troškovi turnira su 180 tisuća kuna koje podmirujemo iz donacija i sponzorstava. Iz tog razloga zahvala svim sponzorima posebno HNS-u, Karlovačkoj županiji i Gradu Karlovcu koji su prepoznali ozbiljnost ovog projekta. Bit ćemo zadovoljni ako ostanemo na nuli a ako ostvarimo bilo kakav plus bit će to izniman rezultat. Deset momčadi je smješteno u Đačkom domu Karlovac i Đačkom domu Duga Resa osim Dinama koji putuje i Karlovca koji je domaćin, opisuje predsjednik NSKŽ.

U nedjelju je je završena uzbudljiva sezona u Prvoj Županijskoj ligi. U posljednjem kolu naslov su mogle odnijeti čak tri momčadi. Na kraju prvak je postao “Karlovac 1919”. Zrinski iz Ozlja ima tu satisfakciju da je prvake dobio u sva tri međusobna susreta dok je trećeplasirani Ogulin sezonu završio s uvjerljivo najboljom gol razlikom (102:28), a u džep su pospremili i županijski kup.

– Iznimno atraktivna završnica prvenstva do zadnjeg kola. Tri momčadi su konkurirale za naslov prvaka. Karlovac 1919 ga je osvojio za bod razlike iako ga je Zrinski u tri utakmice. Bili su spretniji pa je na manjim utakmicama uzeo više bodova i u konačnici postao prvakom. Svima velike čestitke. Do dva kola prije kraja nije se znali ni tko će ostati u ligi. I iz tog razloga smatramo da ej liga bila dobra . Na godinu se ide s reorganizacijom. S obzirom na to da će se ponovno uvesti 4. HNL u kojoj vidimo jedan do dva naša kluba, Prva županijska liga u sezoni 2014/2015 trebala bi brojati dvanaest klubova s nešto postroženim kriterijima. Cilj je podignuti kvalitetu lige a time i nogometa u županiji. Smatram da smo na dobrom putu. Novi prvoligaši trebali bi biti Vojnić 95 i Oštarije ali to mogu postati samo ako ispune uvjete licenciranja, zadovoljno će Neven Šprajcer.
Siguran putnik u niži rang je Mladost iz Rečice. Osvajača ovogodišnjeg zimskog malonogometnog turnira registriranih klubova ne može spasiti ni situacija da nitko od drugoligaškog dvojca ne dobije licencu za 1.ŽNL.

– Zadnji mora ispasti jer to su pravila ne samo nas već FIFA-e, UEFA-e i HNS-a. Zadnji mora ispasti pa čak i po cijenu da se liga igra s manjim brojem klubova od onog koji je određen.

Finale županijskog kupa drugu godinu u nizu odigrano je na Stadionu Branko Čavlović Čavlek. Trebalo je biti šlag na toru sjajne sezone međutim izostao je veći odaziv publike.

– Mi smo jednu stvar promašili. Kada smo odredili datum finala kupa nismo znali d će u isto vrijeme biti i završnica malonogometnog turnira na Dubovcu. Turnir je privukao velik broj ljudi fešta, druženje momčadi i dr. Druge godine ćemo pripaziti da se koordiniramo s organizatorom turnira da to ne bude na isti dan. Prošle godine imali smo sedamsto ljudi , ove svega stopedeseta dvjesto. Želja nam je da finale uvijek bude odigrano pred punašnijim tribinama. Bez publike djeluje otužno. Tko radi taj i griješi vjerujem da iduće godine istu grešku nećemo ponoviti, napominje predjednik županijskog saveza.