web karijera 1160*120
web struka 1160*120

Knjiga županijske TZ i Udruge kuhara s tradicijskim jelima proglašena najboljom autohtonom kuharicom

KARLOVAC – S obzirom na ukupnu situaciju, možemo reći da je godina iza nas bila uspješna, rečeno je na večeras održanoj skupštini Udruge kuhara Karlovačke županije. Godinu je posebno obilježio nastup na Svjetskom kongresu gastronomije IAGI 2013. u Umagu gdje je kao jedina kontinentalna županija iz Hrvatske, Karlovačka županija predstavila svoja tradicijska jela, a koja su pripravljali kuhari sedam prestižnih restorana s prostora naše županije.

Upravo tradicionalna jela naše županije, Udruga kuhara je uspjela obuhvatiti u jednoj kuharici koja je svjetlo dana prošle godine na što su iznimno ponosni. Naime kuharica je prijavljena na svjetsko natjecanje u Madridu gdje je u kategoriji autohtone kuhinje proglašena pobjednikom iz Hrvatske te se plasirala na svjetsko finale koje će biti održano u Pekingu.

Ove godine Udruga kuhara će u suradnji s Turističkom zajednicom Karlovačke županije raditi upravo na daljnjem i još snažnijem brendiranju ove vrijedne kulinarske knjige.

kuhari_skupstina_01