Do kraja godine trebali bi biti završeni radovi na mostu preko rijeke Dobre koji spaja Tomašnicu sa Zadobarjem. Radove su obišli predstavnici Županije i Županijske uprave za ceste kako bi se uvjerili da sve napreduje po planu.
Nakon nekoliko godina čekanja, radovi na mostu započeli su krajem kolovoza, a zbog lošeg vremena i visokog vodostaja bilo je malih problema s izvedbom. No, iz ŽUC-a uvjeravaju kako će radovi biti gotovi prema planu.
Sve je spremno za pilotiranje četiri temelja, ovog trenutka radi se na pjeskarenju i bojanju I profila, kaže ravnatelj ŽUC-a Stjepan Turković. Radovi su vrijedni nešto više od 1,1 milijun kuna, a most će biti sličan starom.
Ovakvi projekti razlog su osnivanja razvojnog fonda koji bi trebao biti osnovan u idućoj proračunskoj godini. Njime bi se olakšalo jedinicama lokalne samouprave financiranje raznih projekata.
Radi se i na rekonstrukciji mosta u Lasinjskom Sjeničaku koji sufinanciraju grad Karlovac i ŽUC, a u planu su i novi slični projekti.

