Ronioci KPA Vodomar iz Duge Rese Romano Mužak, Marin Božičević Rizo i Nikica Spudić spriječili su jučer urušavanje nasipa na Uni kod Tanca.

U gotovo nemogućim uvjetima, vrlo niske temperature vode od 7 C i nikakve vidljivosti, te više od 2 sata provedenih u vodi u kojoj prijeti pothlađivanje, ronioci su uspješno izvršili sanaciju kritične lokacije na nasipu i spriječili daljnje urušavanje, kažu u HGSS-u.

Naime, nešto iza 12 sati tri ronioca Stanice Karlovac uz jednog člana KPA Vodomar dolaze na mjesto zarona na nasip između mjesta Uštice i Tanac. Budući da se radilo o odronu i urušavanju ceste bilo je potrebno ojačati nasip uz koji ide cesta. Ronioci su razvukli deset cerada dužine deset i širine četiri metra sa strane nasipa izloženog vodi i time ojačali nasip i zaustavili prodiranje vode i moguće potpuno urušavanje.

Nakon saniranja ronioci su se uputili kilometar dalje u izviđanje još jedne kritične točke i pripremi za moguću sanaciju.