Kanadski veslač John Murphy u posjetu VK Karlovac

Kanadski veslač, John Murohy, nakon 35 godina došao je vidjeti stazu na kojoj je osvojio broncu na Univerzijadi ‘87 u Zagrebu. Inače, ta medalja s Univerzijade ‘87. jest jedno je od najvećih sportskih postignuća Murphyja iako on bilježi i jedno srebro godinu dana ranije na jakoj regati u Švicarskoj. S obzirom da mu je supruga Karlovčanka, posjetio je naš grad i pritom upoznao mlade veslače iz Veslačkog kluba Karlovac.
– Izuzetna nam je čast da je jutros naš klub posjetio kanadski veslač John Murphy iz kanadskog grada St. Catherine ‘s, Niagara region. Jedan od nama zanimljivijih uspjeha koje je ostvario John Murphy, kanadski reprezentativac, uz niz drugih osvojenih odličja, postignutih i zapaženih uspjeha je osvojeno 3.mjesto u skifu na Univerzijadi 1987. godine u Zagrebu. Potječe iz veslačke obitelji, otac mu je bio trener, a John jednostavno živi veslanje, rekli su iz VK Karlovac
Danas Murphy ima svoj klub koji se zove Niagara Rowing School and Paddlesports Centre u kojem su dobrodošli svi koji se žele baviti veslanjem. S Murphyem su u posjet klubu došli “karlovački” Kanađani Davorin Magdić, Dubravka Magdić i Tanya Mcvittie iz grada Niagara Falls, a iz VK Karlovac na druženju su bili Tihomir Jarnjević, Davorin Katušin i Marina Jarnjević.
– Klupska ekipa je našim kanadskim prijateljima pokazala klub, sve što se napravilo “od nule”, za što smo dobili iskrene pohvale, a iznimno ugodno druženje se nastavilo u našoj bazi pored kluba, točnije u kafiću River Side uz dogovor da je sljedeće svakako đir u čamcu, dodali su iz kluba