Cijela sportska javnostnestrpljivo očekuje večerašnji nastup naših Vatrenih je po drugi put za redom plasirali su se u polufinale najvećeg nogometnog festivala. Argentinci će svakako ići na glavu jer željni su osvete još od Rusije kad ih je Hrvatska uništila rezultatom 3:0. Junaci utakmice bili su Rebić, Modrić i Rakitić. Ogled polufinala danas je na rasporedu u 20:00 sati.

– Oni su isto puni motiva i čekaju tu svjetsku titulu, ali mislim da nas čeka težak posao. U ovom su oni trenutku sjajni, ušli u polufinale. Ipak su ranjivi, nisu toliko dobri, rekao je u najavi hrvatski izbornik Zlatko Dalić za Media Servis

Diljem naše domovine prošlog je tjedna vladala euforija, a povijesnim nastupom protiv Brazila veselili su se i oni koji inače ne prate nogomet. Zlatko Dalić danas će na raspolganju imati apsolutno sva imena jer nema ni ozlijeđenih ni suspendiranih. Očekuje se da će startati istih 11 kao i protiv Brazila. Lionel Messi sanja osvojiti Mundijal, no isti san sanjaju i naši Vatreni u kojeg snažno vjeruju.

– Pokloniti najviše pažnje tome kako zaustaviti Messija, na koji način i sa kojim igračima i što oko njega napraviti. Moramo zatvoriti prilaz lopti prema njemu i onemogućiti mu prostor. Ako ponovimo igru protiv Brazila u tom dijelu, bili smo kompaktni i onda on nema tog prostora koji mu treba, dodao je Dalić.

As s klupe, Bruno Petković, zabio je prekrasan gol i doveo nas do izvođenja jedanaesteraca u četvrtfinalu.

– Nemamo plan za Messija i njegovo individualno zaustavljanje. I prije je bilo tako kad smo igrali s dobrim ekipama i protiv sjajnih individualaca, uvijek je njih momčad zaustavljala i nikad nije bilo markiranje pojedinaca. Ne vjerujem da ćemo imati poseban plan za jednog igrača jer Argentina ima puno dobrih igrača i neće biti fokus samo na jednom, poručio je Petković.

Jedan od istaknutijih igrača ovog prvenstva je Josip Juranović, desni bočni Vatrenih.

– Tajna je to što smo svi zajedno kao obitelj ovdje. Dišemo jedan za drugoga na utakmicama od prve do zadnje minute. To je tajna uspjeha, rekao je Josip Juranović.

Strastveni navijači su u euforiji. Uvjereni su da će nakon Neymara i Brazila, pasti i Messi i Argentina.

– Po mom mišljenju jedna repriza 2018., 3:0 Hrvatska, idemo u finale.

– Bit će 1:0 za nas.

– Mislim da bi naši dečki trebali s 1:0 pobijediti, srce je tu, znam da će biti strašno teško, ali mislim da će Hrvatska dati sve od sebe.

– Bit će 2:0 u produžecima.

Tomislav Rukavina, bivši hrvatski nogometni reprezentativac, za Media servis priznao je da mu se sviđa što Hrvatska igra upravo protiv Argentine za veliko mundijalsko finale.

– Tamo je Messi. Mislim da takve momčadi s tako velikim igračima izazivaju kod naših igrača još jedan veći motiv i onda se oni dodatno potrude dokazati i pokazati da su sam svjetski nogometni vrh, izjavio je Rukavina.

Bit će ovo šesti međusobni dvoboj Hrvata i Argentinaca. U dosadašnjih pet dvaput je pobijedila svaka reprezentacija, a davne 1994. na Maksimiru je u dvoboju Šukera i Maradone bilo 0:0. Utakmica počinje u 20 sati, a sudit će ga Talijan Daniele Orsato.