Prije nekoliko dana održana je osma sjednica Skupštine Karlovačke sportske zajednice. Predsjednik Željko Šančić istaknuo da će u idućoj godini za sport biti izdvojena veća sredstva, na zadovoljstvo mnogih sportskih kolektiva.

Naime, jednoglasno je usvojen Prijedlog Programa javnih potreba u sportu za 2024. godinu. Po tom Planu sredstva za sport trebala bi biti veća za 6,8 posto od zadnjeg ovogodišnjeg rebalansa i iznosila bi milijun i 637 tisuća eura.

-Najveći dio ići će na žiro račune klubova, za tekuće poslovanje, ali nisu manje važne ni stavke za sufinanciranje plaća trenera. Tu treba dodati i sufinanciranje troškova najma sportskih borilišta, odnosno dvorana za treniranje i održavanje natjecanja, kao i sredstva za manifestacije i liječničke preglede. Stipendije su sad pokrivene s državne razine pa je to, hvala Bogu, jedna stavka manje, naglašava Šančić.

Još uvijek su očekivanja klubova i realne potrebe puno veće, ali Šančić se nada da će situacija u budućnosti biti sve bolja i bolja.

-Otvorio se i jedan novi program, natječaj pa uskoro očekujemo „transfer sredstava“ sa državne razine, od ministarstva turizma i sporta. Tako bi za ovu godinu trebali, za određene programe na području Karlovačke županije dobiti 197 tisuća eura, a za sljedeću 261 tisuću eura, istaknuo je Šančić.

To su sredstva za rad s mlađima od 18 godina, a mogu se iskoristiti za nabavu opreme i za sufinanciranje plaća trenera; uz preduvjet da ne bude odnos ili jednog ili drugog manji od 30 posto.

Ovaj program podrazumijeva sufinanciranje do 85 posto, ostalih 15 posto trebali bi sufinancirati prijavitelji.

-Mi smo odlučili za ovu godinu tih 15 posto financirati kroz proračun KŠZ-a, a iduće godine kroz proračun Zajednice sportova Karlovačke županije. To bi bio dodatan oblik pomoći našim sportskim kolektivima, rekao je na kraju Željko Šančić.