Dvadeseti broj časopisa „Glas“ Muzeja grada Karlovca predstavljen je u multimedijalnoj dvorani Staroga grada Dubovca. Povod predstavljanju časopisa je obilježavanje 119. rođendana muzeja. Časopis je ostvaren vlastitim sredstvima Muzeja grada Karlovca i sredstvima Grada Karlovca, a u tematskom dijelu donosi niz članaka vanjskih suradnika o izložbama likovnih umjetnosti u Hrvatskoj. Vršitelj dužnosti ravnatelja Muzeja grada Karlovca Igor Čulig detaljnije je objasnio što se nalazi u novom broju časopisa.
–Usuđujem se reći da se ovaj časopis obraća nečemu što je esencijalno u kulturnom životu svake sredine, pri čemu ne mislim samo na našu lokalnu zajednicu, govorim i o cijeloj hrvatskoj, ali i regionalnoj sceni. U tematskom bloku je u potpunosti posvećen različitim bijenalima. Kulturna scena se profilirala uglavnom tako da se svaka zajednica, muzej, grad i sredina pozicionira u kulturni prostor upravo preko bijenala. Karlovčani će znati da se u Hrvatskoj održava ne bijenale nego trijenale akvarele i da je Karlovac po tome prepoznatljiv. Svi koji se u Hrvatskoj bave akvarelom svake 3 godine obraćaju pažnju upravo na Karlovac i na karlovačku likovnu scenu. U časopisu ima i različitih iskustava, neka su vezana za grafiku, neka za regionalno koncipirane bijenale koji su s vremenom postali međunarodni. Kad čujete razvojni put slavonskog bijenala, vidjet ćete kako on od jedne zavičajnosti sve više širi svoje obzore, kako se pozicionira regionalno i kako odgovara izazovu svog vremena. Možda će nam čitatelji ili muzejska publika moći prigovoriti gdje ste vi u tim koncepcijama, rekao je Čulig.
Prema Čuligovim riječima, muzej je na regionalnoj sceni poznat po izdavaštvu časopisa Glas. U drugom dijelu časopisa mnoge ilustracije predstavljaju muzejske i galerijske programe iz Gradskog muzeja Karlovac, Muzeja Domovinskog rata Karlovac – Turanj, Galerije „Vjekoslav Karas“ i Starog grada Dubovca. Povodom rođendana Muzeja danas je omogućen i besplatan ulaz na muzejske lokacije, a dugotrajno se planira obnova muzejske djelatnosti u gradu na Trgu Josipa Jurja Strossmayera 7. Planovi su da će se muzejska djelatnost u budućnosti odvijati u zgradi KAMOD-a.