Posjetili smo klizalište u Dugoj Resi koje je svoja vrata za posjetitelje otvorilo 25. studenog. O samim dojmovima kao i klizačkim sposobnostima, upitali smo školarce koji nisu skidali osmijeh za vrijeme cijelog zajedničkog druženja na ledu.

– Zadovoljan sam s ovim klizalištem. Nije mi teško klizati, a pao sam par puta. Nije me strah ponovno stati na led, David Lesar, 12 godina.

– Svaki dan sam ovdje. Volim klizati, jer je dobro. Sam sam naučio klizati, Gabrijel Lesar, 10 godina.

– Ovdje često dolazim. Nije mi teško klizati. Opremu imamo ovdje. Naučio sam klizati s pet godina, Enis Hušanović, 12 godina.

Među klizačima se nalaze i oni koji se smatraju profesionalcima s obzirom da im je klizalište zbog sportskih obaveza kao drugi dom.

– Zadovoljna sam ponudom. Inače preko tjedna nema puno ljudi, a i ne plaća se kao negdje. Naučila sam klizati oko šeste godine i onda sam s devet godina počela trenirati hokej u IHK Karlovac, Mia Tuškan, 12 godina.

– Naučila sam klizati sa sedam godina. S mamom sam klizala kad se prvi put otvorilo klizalište. Na ledu se opustim i mogu maknuti probleme s misli, Dina Zoretić, 13 godina.

Iako Hrvatska nije na popisu klizačkih velesila, naši građani ipak imaju jednu klizačku tradiciju – čim temperature padnu ispod nule, u trenu će napuniti gradska klizališta, a to su dokazala i ova djeca.