Danas se obilježava Svjetski dan radija. Opća skupština UNESCO proglasila je na prijedlog Španjolske 13. veljače kao datum kojim se obilježava Svjetski dan radija u znak sjećanja na 1946. kada je osnovan Radio Ujedinjenih naroda.

Cilj Svjetskog dana radija je podizanje svijesti u javnosti i medijima o samoj vrijednost radija, poboljšanju međunarodne suradnje te osiguranja pristupa informacijama putem radija.

Radio – pobjednik pristupačnosti, neposrednosti i bliskosti

Moć radija da se prilagodi različitim okolnostima pokazala se važnom više puta u povijesti. Od pružanja osjećaja sigurnosti i zajedništva u vremenima velikih svjetskih sukoba, do promicanja raznolikosti i uključenosti u miru. Kroz proteklo stoljeće radio se dokazao kao medij od presudne važnosti u održavanju slobode mišljenja i izražavanja, često i jedini koji je opstao i djelovao u vremenima krize.

U današnje vrijeme često se doima da su suvremeni mediji, poput društvenih mreža, postali jedini oblik komunikacije, međutim, radio je još uvijek neizostavan dio naše svakodnevice – nekima je to pouzdani izvor informacija, drugima pak platforma za razonodu

Danas iz UNESCO-a, uz današnji dan, poručuju kako je radio, pouzdani vodič u svijetu promjena.