Stanovnici Zvijezde u novim su problemima. Naime, čitateljica koja je željela ostati anonimna, jutros nam je poslala nekoliko fotografija na kojima se vidi kako je izvođač radova u Radićevoj ulici osigurao prolaz za stanare i ostale slučajne prolaznike.

Ulica je trenutno prekopana cijelom širinom, a nema niti zaštitne ograde, niti oznake, niti vidljivog znaka zabrane prolaska za pješake.

Naša ekipa na terenu je razgovarala s vlasnicom poslovnog prostora u tom dijelu Radićeve koja je otvoreno i bez zadrške komentirala cijelu situaciju.

Ovdje smo cijelo vrijeme, očito je da zaštite na gradilištu nema, odnosno jako je loša. Ovuda prolaze djeca, u blizini su dvije osnovne škole i može se nekome nešto dogoditi. Tko će onda odgovarati? Danas je ispred naše knjižare napravljena rupa, stavili su jednu usku dasku za prijelaz koja je totalno nesigurna. Djeca u kolicima i starije osobe ne mogu proći ovuda, nikako. Mi radimo i u jednom trenutku odemo svojim kućama, ali ovdje ljudi žive. Moraju otići do trgovine, nositi vrećice, neki stariji i štake. Svi susjedi se žale. Komunikacija je loša, nestaje nam struje, vode bez ranije najave, ispričala nam je Maja Kurs, vlasnica poslovnog prostora u Radićevoj ulici.

U jednom trenutku na dasku je trebala stati i starija žena s hodalicom, no naravno, to nije uspjela, već su joj prolaznici pomagali prijeći na drugu stranu.

Postavlja se pitanje postoji li ipak bolji i sigurniji način osiguravanja prolaza za stanare Zvijezde, jer ovo što smo imali prilike vidjeti je sve, samo ne sigurno.