Međužupanijsko natjecanje “Worldskills Croatia” održano je 07. ožujka u Ekonomsko-birotehničkoj i trgovačkoj školi u Zadru. Učenik karlovačke Trgovačko-ugostiteljske škole Matej Magdić osvojio je prvo mjesto u disciplini “Prodajne vještine”.

“Worldskills Croatia” je natjecanje učenika strukovnih škola, a disciplina Prodajne vještine namijenjena je učenicima koji se obrazuju u smjeru prodavač. Na natjecanju je sudjelovalo 7 učenika koji su ostvarili najbolje rezultate na školskim natjecanjima, a dolaze iz  Zadarske županije, Splitsko-dalmatinske županije, Primorsko-goranske županije, Karlovačke županije, Zagrebačke županije i Istarske županije.

Učenik Matej Magdić, osvojio je prvo mjesto na Međužupanijskom natjecanju i time ostvario izravan plasman na državno natjecanje “Worldskills Croatia” na kojoj će sudjelovati ukupno deset najboljih učenika iz cijele Hrvatske. Na natjecanju je pokazao zavidno znanje u prodajnom razgovoru i ispunjavanju poslovne dokumentacije koja je uobičajena prilikom prodaje proizvoda.

Matej je učenik 3. b razreda, smjera prodavač, te je iznimno ponosan što će predstavljati Trgovačko-ugostiteljsku školu Karlovac na državnom natjecanju, gdje će ujedno imati i priliku pokazati svoja znanja i vještine iz područja trgovine. Mentor učeniku je bio profesor Emanuel Cipurić, izvijestili su iz TUŠ-a.