Na području Policijske uprave karlovačke su tijekom travnja evidentirane sedamdeset i tri prometne nesreće. Najviše prometnih nesreća dogodilo se na državnoj cesti DC-1, ukupno dvanaest, a na autocesti A1 evidentirane su četiri prometne nesreće.
Nadalje, policija je tijekom travnja evidentirala jednu prometnu nesreću sa smrtno stradalom osobom, 21 prometnu nesreću s ozlijeđenim osobama i 51 prometnu nesreću s materijalnom štetom. U tim prigodama je sedam osoba teško, a 28 osoba lakše ozlijeđeno. U prometnim nesrećama tijekom promatranog razdoblja učestvovala su 162 sudionika, a deset sudionika uzrokovalo je prometne nesreće zbog vožnje pod utjecajem alkohola.
Policijski službenici ujedno su sankcionirali 3259 prekršaja u prometu bez prometnih nesreća, a najviše su sankcionirani prekršaji vozača počinjeni zbog nepropisne brzine koja je ujedno i najčešći uzrok prometnih nesreća. Donijeto je i devet Rješenja o ukidanju vozačke dozvole za vozače koji su sukladno članku 286. Zakona o sigurnosti prometa na cestama prikupili negativne prekršajne bodove.
–Ovom prilikom podsjećamo sve kategorije sudionika u prometu da se pridržavaju zakonskih propisa kojima je regulirano ponašanje prilikom sudjelovanja u prometu, a u cilju osobne sigurnosti i sigurnosti drugih sudionika, priopćili su iz policije.