Članice Udruge slijepih Karlovačke županije u sklopu djelovanja Sekcije žena okupljaju se i provode razne radionice s ciljem povećanja socijalizacije korisnica, unapređenja mentalnog zdravlja, poticanja na aktivniji život, te s ciljem uključivanja u društvenu zajednicu. Ovog puta ugostile su Damira Škrtića, veterinara, radijskog voditelja i zaljubljenika u gramofonske ploče koji im je pričao o divama hrvatske glazbe te puštao njihove hitove na gramofonu.
– Sekcija žena postoji skoro od početka Udruge slijepih Karlovačke županije, a s obzirom da je Udruga najstarija udruga civilnog društva u Hrvatskoj, tako negdje postoji i Sekcija žena. One postoje unutar Udruge, ali osnovale smo svoju Sekciju da bi se malo družile, ostvarili neka svoja prava, razmijenili iskustva i bavimo se kojekakvim aktivnostima, rekla je Sanja Vergaš, članica Udruge slijepih Karlovačke županije.
– Ovo je prilika da se malo podsjetimo i iznenadio me poziv iz Udruge slijepih da dođem održati malu radionicu. One su odabrale da danas to budu pjevačice. Inače sam veliki diskofil koji ima u diskoteci oko 10 tisuća single ploča, mnogo CD-a, kaseta, snimaka, a inače sam po zanimanju doktor veterinarske medicine. Mnogima nije jasno što se taj veterinar sad petlja u glazbu. Glazba je emocija, veterina je emocija, zapravo bilo koji posao ako ga hoćeš raditi kvalitetno i dobro, moraš imat emociju, rekao je Damir Škrtić, doktor veterinarske medicine.
Od Gabi Novak, Beti Jurković do brojnih drugih hrvatskih pjevačica Škrtić je na zanimljiv način pričao o njihovim životima, glazbi i tako članice udruge vratio u neka prošla vremena.
Članice udruge aktivne su tijekom cijele godine, odlaze na edukaciju, uče kako voditi udrugu, a bave se i ručnim radom.
– Unutar Hrvatskog saveza slijepih postoji Mreža slijepih žena, i svake godine su naše članice aktivne i odlaze na edukaciju gdje uče o vođenju udruga, o svakodnevnim vještinama, aktivnostima, bavimo se i ručnim radovima, izmjenjujemo iskustva i tražimo načine da bi se poboljšao život slijepih žena, prvo unutar našeg doma, pa u udruzi, i unutar cjelokupnog pučanstva, da se vidi da i slijepe postoje, a ne samo da ih se marginalizira, dodala je Vergaš.
Udruga slijepih Karlovačke županije sa svojim radom započela je davne 1949. godine, što ju čini najstarijom udrugom osoba s invaliditetom na području Karlovačke županije. Aktivnosti Sekcije žena podržane su kroz Institucionalnu podršku Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.