
Djeca karlovačkih vrtića i osnovnih škola okupila su se danas kako bi porukom “Ljubav djeci prije svega!” otvorila ovogodišnji dječji tjedan,a zatim su i zapjevali!
Djeca su zadovoljna što se i ove godine održava njihov tjedan, a kazali su i kako bi oni to isplanirali da je to njihov zadatak.
Marko Mejaški iz OŠ Braća Seljan: Bitno je obilježavat bar jednom u godini. Treba imat igre, pjesme i puno stvari.

Roko Crevar iz OŠ Braća Seljan: Bitno je obilježavati dječji tjedan. Treba bit igre, pjesme i predstava. Ne gledam baš puno, ali ima zanimljivih stvari u Karlovcu. Ja bih više koncerta, mađioničara i slično. Napravio bih predstavu i radionice za djecu da ja organiziram dječji tjedan.

Ivan Polović iz OŠ Braća Seljan: Jedan tjedan je savršeno da se održava dječji tjedan. Većina godine je za nas, a pogotovo praznici. Ja bih za dječji tjedan napravio puno radionica, na primjer, u parkovima, kod Paviljona i neke dječje filmove prikazivao u Kinu Edison. Ja mislim da nema baš programa za djecu. Imamo kino, ali nema puno dječjih filmova, a ako ih i ima, kasno su navečer. Volio bih da ima još filmova i radionica za djecu.

Gradonačelnik Damir Mandić također je pozdravio okupljene vrtićance i školarce te im čestitao njihov tjedan, a posebno se zahvalio i odgojiteljima te učiteljima koji organiziraju ovu manifestaciju.

Naglasak ovogodišnjeg dječjeg tjedna je na starim vještinama pa tako djeca za zadatak imaju mame, tate, bake, djedove i cijelu širu obitelj kako heklati, štrikati i tome slično. Ovaj tjedan bit će ispunjen zabavom, igrom, pjesmom i plesom, što će zasigurno razveseliti naše najmlađe sugrađane.