U Generalskom Stolu održan je sada već tradicionalni generalski lov kojeg organizira Lovačko društvo Generalski Stol. Ipak, on je danas, već drugi puta, memorijalnog karaktera u čast generalu zbora, bivšem ministru obrane i političaru Pavlu Miljavcu koji je nesretno izgubio život 6. prosinca 2022. godine. Brojni lovci i umirovljeni generali s veseljem su se okupili kraj Lovačkog doma.

Danas smo se okupili da obilježimo memorijalni lov u spomen na Pavla Miljavca. Ovo je druga godina za redom da organiziramo ovaj memorijalni lov s Hrvatskim generalskim zborom. Ima nas oko 50. Danas se lovi u lovištu 4/129 Generalski Stol i to divlja svinja, lisica i čagalj, rekao je predsjednik društva, Branko Galetić.

Iz Hrvatskog generalskog zbora sretni su da mogu pomoći i sudjelovati u ovom lovu.

Ovaj lov je počeo prije, ne znamo ni koliko godina, kada ga je vodio general Miljavac. Od tada imamo odličnu suradnju s Generalskim Stolom. Nažalost general Miljavac nas je napustio, ali mi održavamo tu tradiciju, kazao je Josip Štimac, general u mirovini u član upravng odbora HGZ-a.

Ovaj memorijalni lov budi osjećaje i u bivšim suborcima generala Miljavca.

Prije svega to je prilika da se mi sjetimo i da odemo na groblje te prisustvujemo na misi zadušnici. Zato ovo i organiziramo drugu nedjelju u prosincu da bude blizu obljetnice njegove smrti. Okupljamo se već dvije godine, a nadam se da ćemo i nastaviti ovaj memorijalni lov, kaže Darko Ropac, brigadir i voditelj lovačke sekcije u HGZ-u.

Članovi Lovačkog društva Generalski Stol neumorni su i provode brojne aktivnosti. Svoj rad prezentiraju novim članovima na pokaznim lovovima. Društvo ima svoj Statut i mnoge pravilnike u koje svi imaju uvid. Kad članovi prouče sve potrebne podatke, postanu ravnopravnim lovcima Lovačkog društva Generalski Stol.