Odbojkašice Plavog Zmaja nastavak prvenstva u 2. ligi regije sjever u skupini jug otvorile su pobjedom protiv Ogulina u gostima. Iako su trenutno pretposljednje na tablici, ova ultra mlada ekipa zna da ništa ne može doći preko noći pa tako ni značajan uspjeh u rangu u kojem se trenutno nalaze. Ipak, atmosfera u klubu je pozitivna i opuštena, a djevojke treniraju četiri puta tjedno no želja je povećati broj sati na parketu koliko god to dozvoljavaju uvjeti, financije i slobodno vrijeme.

Znale smo da smo jako mlada ekipa, da se moramo jako puno truditi dolaziti na treninge kako bismo ostvarile neki uspjeh što i jesmo. Imale smo pobjede kao i gubitaka. Sigurna sam da ćemo u ovom dijelu sezone sve te greške popraviti i da ćemo ovaj dio prvenstva napraviti kako spada, izjavila je Nika Špoljarić, igračica, trenerica i članica UO OK Plavi Zmaj.

Među igračicama je i 16-godišnja Lucija Senna Božičević koja se Plavom Zmaju priključila 2019. godine. Svjesna je trenutnog stanja u klubu, ali smatra da upornim radom i odricanjem zajedno sa svojim suigračicama može kroz narednih nekoliko godina ostvariti zacrtane ciljeve.

– S obzirom da smo mi još svježa ekipa i nismo sve cure duže u tako ozbiljnim tekmama, očekujem samo napredak. Ne očekujem neki visoki plasman, komentirala je Lucija Senna Božičević, igračica OK Plavi Zmaj.

Djevojke treniraju u dvorani Osnovne škole Vladimir Nazor u Dugoj Resi. Trenerica Kristina Sudac zadovoljna je s trenutnim uvjetima kao i rangom u kojem se nalaze njene igračice.

– Imamo 3 skupine. Ima razlika među njima. Nisu jednako teške. Ne zamaramo se s tim. Radimo najviše što možemo i borimo se s ekipama koje imamo. Drago mi je što smo u toj ligi i što nismo u nižoj jer ne bih voljela da igramo protiv slabijih klubova. Draže mi je igrati protiv jačih klubova pa možda i izgubiti koju utakmicu nego da lako pobjeđujemo i ne napredujemo, tvrdi Kristina Sudac, trenerica OK Plavi Zmaj.

Osim seniorki, u rad kluba uključeni su dječji članovi. Sveukupno je 80 igrača u pogonu, ali nedostaje veći broj trenera kako bi se nesmetano moglo raditi na boljoj kvaliteti.

– Imamo dva trenera i treći je trenutno u školovanju tako da taj broj nije dovoljan trenutno za sve, ali evo, maksimalno treneri koji jesu, pokušavaju truditi se da zadovolje sve treninge i da budu prisutni, rekao je Danijel Pavlinić, dopredsjednik OK Plavi Zmaj.

Velik problem čini im sam prijevoz na utakmice s obzirom da nemaju na raspolaganju uvijek dovoljan broj vozila. Tu im pomažu Grad Duga Resa i Sportska zajednica Duga Resa na čemu su im članovi kluba jako zahvalni. Ipak, slatke brige se zanemare jer uvijek pobjedi ljubav prema samom sportu i odbojci. Ove mlade i ambiciozne djevojke zajedno s članovima uprave detaljno upoznajte u našoj emisiji „Sportski pregled“ na sljedećoj poveznici: