
Grad Duga Resa nakon što je izgradio amfiteatar na rubu parka na mjestu nekadašnjih vrtova nastavlja s daljnjim uređenjem parka dr. Franje Tuđmana. Postojeće zelenilo je već jednim dijelom revitalizirano, uređene su pješačke stazice, postavljena je ambijentalna rasvjeta, a sada je na redu i izgradnja društveno kulturnog centra na mjestu bivšeg industrijskog objekta koji predstavlja treću fazu uređenja parka. Glavni projekt je dovršen te je krajem prošle godine predan zahtjev za građevinsku dozvolu.
-Trenutačno su na toj adresi još uvijek smještene neke udruge, neke prostorije koristi i Čistoća kao skladišni prostor. To je jedna disperzna građevina koja se sastoji od četiri građevine zidom izvana i hodnicima. Prema tlocrtu to će biti prizemlje i kat i bit će građevina bez lifta. To će biti građevina s visinskom razlikom pa će se katu pristupati putem rampe, Marija Kovačević Ivanić, voditeljica Odsjeka za gospodarstvo, turizam i poljoprivredu, razvoj i EU fondove.
Na oko 1600 kvadrata prostirat će se budući interpretacijski centar koji bi trebao zadovoljavati potrebe većine udruga s područja grada Duge Rese, a svoje mjesto tamo će dobiti i Turistička zajednica Grada Duge Rese te knjižnica, galerija, interpretacijska dvorana i kafić. Što se pak pitanja muzeja tiče, bit će to disperzni muzej rasprostranjen po cijeloj površini, a ulazit će djelomice i u prostorije udruga i u knjižnicu.
-Interpretacijski centar oslanjat će se najvećim dijelom na našu industrijsku baštinu te na sveobuhvatnu povijest Duge Rese, detaljnije će biti definiran u fazi provedbe projekta. Za sada možemo reći da je uspješno prijavljen na natječaj ITU mehanizma čije rezultate bi mogli znati najkasnije za tri mjeseca. Vjerujemo da ćemo sredstva dobiti koja bi pokrila 81% svih troškova, a ostatak do pune vrijednosti od oko 5 milijuna eura nadodat će Grad Duga Resa, dodala je Kovačević Ivanić.

