
U organizaciji Sportskog društva Munjara iz Ozlja i inicijative Prvi karlovački desetoboj jučer je održan prvi Reketlon turnir u Karlovačkoj županiji – natjecanje koje je po prvi put okupilo sportaš e u trima reketnim disciplinama: tenisu, stolnom tenisu i badmintonu.

Reketlon je relativno nov sport koji je nastao početkom 2000-ih u Skandinaviji, a zamišljen je kao višeboj u reketnim disciplinama. U originalnoj varijanti uključuje i skvoš, no zbog logističkih ograničenja, ozaljski turnir obuhvatio je tri dostupna sporta. Turnir se igrao po principu jednog seta do 21 poen u svakoj disciplini, a pobjednik se određivao zbrojem ukupno osvojenih poena. Stolni tenis i badminton igrali su se u sportskoj dvorani OŠ Slava Raškaj dok su se teniski mečevi održ avali na gradskom igralištu “kod stare škole”.

Na turniru je sudjelovalo 12 natjecatelja, raspoređenih u četiri skupine po tri igrača. Već se u skupinama pokazalo da prednosti u jednom sportu ne garantiraju prolaz dalje – raznolikost sportova izjednačila je šanse i učinila turnir nepredvidivim do samog kraja, navodi Matej Brnardić.
U četvrtfinalu su se najbolja dva natjecatelja iz svake grupe borila za mjesto u polufinalu. Neki mečevi odlučeni su već nakon dvije discipline, no publici će u pamćenju ostati sjajan badminton meč između Kevina Volarića i Viveka Mishre, koji je po ocjenama prisutnih bio jedan od najkvalitetnijih ikad odigranih u Ozlju.

U polufinalnim dvobojima Luka Vučić svladao je Kevina Volarića, dok je Matej Brnardić bio uspješniji od Rina Rožića. Finale su tako igrali Vučić i Brnardić. Nakon uvjerljive Vučićeve pobjede u tenisu i borbenog stolnog tenisa, odlučivalo se u badmintonu gdje je Luki trebalo devet poena za ukupnu pobjedu. Osvojio ih je jedanaest i time postao prvi pobjednik Reketlon turnira u Ozlju.
Svi rezultati su dostupni na: https://sd-munjara-ozalj.hr/turniri/reketlon-2025/
Turnir je protekao bez zastoja, u sportskom duhu i uz dobru podršku publike. Organizatori zahvaljuju svima koji su pomogli u provedbi događaja – Gradu Ozlju i gradonačelnici Lidiji Bošnjak, ravnateljici OŠ Slava Raškaj Gordani Basar na ustupljenim sportskim terenima, Marku Vrbetiću na osvježenju za igrače i gledatelje, OPG-u Kovač na gostoprimstvu te ugostiteljskom obrtu Dinamo na vrhunskoj okrjepi za reketaše. Najveća zahvala, naravno, ide samim natjecateljima koji su svojim entuzijazmom i sportskim duhom pokazali da Reketlon ima budućnost u Karlovačkoj županiji.
