Proteklog vikenda u glavnom gradu Poljske, Varšavi, održao se međunarodni turnir Polish open G1.
Na turniru je nastupilo preko 800 natjecatelja iz mnogih zemalja Europe i svijeta.
Boje Prane branio je senior Oscar Kovačić u kategoriji SM – 80kg. U konkurenciji 18 natjecatelja Kovačić je kao 1. nositelj bio slobodan u prvom kolu. U drugom kolu bio je bolji od Ukrajinca Yefimova, u trećem od Bugara Dzhordzheva, u polufinalu od Španjolca Frenandeza. U finalu gubi od predstavnika Islanda Sigurjonssona sa 2-1 u rundama. Osvojeni su novi bodovi za olimpijski i svjetski ranking.
-Zadovoljni smo nastupom i pokazali smo da nam je forma nakon ljetnih priprema u uzlaznoj putanji. Pred nama su još završne pripreme, prije odlaska na Svjetsko seniorsko prvenstvo u Kini, kažu iz kluba.
Europsko kadetsko prvenstvo za Aleksa Dakića!
Nakon što je osvojio zlato na prvenstvu Hrvatske za kadete (Split), Aleks Dakić je u subotu na Omega kupu (Bjelovar), sa dvije uvjerljive pobjede osvojio je 1.mjesto. Sa dva prva mjesta i maksimalnih 14 bodova Aleks je osigurao nastup na Europskom kadetskom prvenstvu, koje će se održati ove godine u Ateni u Grčkoj od 6. dio 8.studenog.

