
Od 3. do 5. listopada 2025. u Republici Hrvatskoj održat će se ERC Croatia Rally 2025, osma i posljednja etapa ovogodišnjeg European Rally Championship-a. U utrci će sudjelovati oko 80 posada iz 30-ak zemalja, natječući se u različitim kategorijama.
Rally će se voziti po lokalnim cestama Zagrebačke, Karlovačke i Krapinsko-zagorske županije te Grada Zagreba. U petak, 3. listopada, posade najjače klase nastupit će na kvalifikacijskom brzincu, dok će sve ostale posade odraditi shakedown kod Kupljenova u blizini Grada Zaprešića. Ceremonijalni start održat će se u 18:30 sati ispred zgrade INE u Novom Zagrebu.
U subotu, 4. listopada, vozi se šest brzinskih ispita u Zagrebačkoj i Karlovačkoj županiji, dok je u nedjelju, 5. listopada, na rasporedu još četiri brzinska ispita u Krapinsko-zagorskoj i Zagrebačkoj županiji, s ceremonijalnim ciljem u 15:45 sati ispred zgrade INE u Novom Zagrebu.
Sve informacije i novosti dostupne su na službenoj web stranici i društvenim mrežama: Facebook, Instagram i X – ERC Croatia Rally 2025.
FOTO: ERC Croatia Rally 2025