Dvije bronce za Karate klub Karlovac 1969

U Ivanjoj Reki pored Zagreba održan je Kup Hrvatske u karateu za kadete, juniore i seniore, na kojem se okupilo oko 300 natjecatelja. Turnir je ujedno bio i izborni za Balkansko prvenstvo koje će se ove godine održati u Rijeci.

Karate klub Karlovac 1969 nastupio je s četiri natjecatelja i osvojio dvije brončane medalje. Tomislav Čordašev nastupio je u kategoriji kadeta do 57 kg. Iako je u prvoj borbi neoprezno zaradio petu kaznu i diskvalifikaciju, kasnijim je pobjedama stigao do trećeg mjesta.

Juniorka Lucija Šegavić također je osvojila broncu. Nakon dvije pobjede u prvom dijelu natjecanja, u polufinalu je nesretno poražena od predstavnice Splita, no borbu za treće mjesto riješila je uvjerljivo, pobjedom 4:0.

Kadeti Patrick Blažević i Grga Duić u kategoriji do 63 kg ovoga puta nisu osvojili medalje, iako su obojica uspješno prošli prvo kolo.

Zahvaljujući rezultatima Čordaševa i Šegavić, Karate klub Karlovac 1969 imat će dvoje predstavnika na Balkanskom prvenstvu, koje će se održati od 7. do 9. studenog u Rijeci.