Gradom Karlovcem prošetala su malena zamaskirana lica – vrtićanci karlovačkih vrtića ponosno su predstavili maske koje su s velikim entuzijazmom pripremali i birali zajedno sa svojim odgajateljicama. Šarene, kreativne i razigrane, ove male maskirane grupice razveselile su prolaznike i unijele pravo karnevalsko ozračje u centar grada.
–Djeca su sretna i vesela. Pripremala su se vrlo marljivo već posljednjih mjesec dana zajedno sa svojim odgajateljicama i roditeljima. Izrađivali su kostime, a uzbuđenje je bilo veliko – jedva su dočekali da danas dođu ovdje, pokažu što su sve izradili i, naravno, da se zabave zajedno sa svojim roditeljima, prijateljima i odgajateljicama. Danas se osjećaju važnima: svi ih gledaju, svi im mašu, svi ih hvale, i upravo ta pažnja daje im osjećaj sreće i zajedništva, što je zaista lijepo i dragocjeno, rekla je ravnateljica Dječjeg vrtića Četiri rijeke Karlovac, Anita Štefanac.
Puno znači i Gradu Karlocu da se ovi mališali tako ponosno šetaju gradom na najšareniji dan u godini.
–Ja mislim da je to najljepša povorka u godini koju imamo i oni su stvarno divni, krasni. Evo, velika hvala i roditeljima, odgajateljima, a naročito i njima. Imamo svega danas u povorci – imamo pingvina, imamo puževa, imamo vatrogasaca, imamo i starih baka i djedova, imamo zaista svega. Vrlo su kreativni, kokice, tik-tak, znači ništa nam ne fali. Puno je smijeha, puno je glazbe i nadam se da će biti jako sretni i da će se veseliti onako kako i treba, kaže zamjenica gradonačelnika Ivana Fočić.
Za najbolje maske ove godine proglašeni su bake i djedovi, Sportići 6 vrtića Gaze, vatrogasci vrtića Tintilinić i krokodili, grupa Bubbles vrtića Rakovac. Ništa manje šareno, glasno i zabavno danas nije bilo ni u Dugoj Resi, gdje su se maskirali svi – od vrtićanaca, preko osnovnoškolaca i srednjoškolaca, pa sve do djelatnika škola i gradskih tvrtki.
– Ovo nam je već tradicionalno, šesta ili sedma godina – više ni ne brojimo jer je bila i korona. Jako smo veseli jer svake godine obaramo nove rekorde. Prijavljeno je više od 1200 klinaca. Sudjeluju dugoreški vrtići. S nama su ove godine ponovno i Vojnić kao i lani, ali ove godine imamo i Belajske Poljice, djecu iz Novigrada i iz Generalskog, i zbog toga smo jako veseli i sretni. Sudjeluju i obje naše osnovne škole te Srednja škola Duga Resa, istaknula je predsjednica Društva naša djeca Jozefina, Sanda Samovojska.

