Ivana Fočić, zamjenica Gradonačelnika, osvrnula se na točku koja će biti na sutrašnjem dnevnom redu Gradskog vijeća, a odnosi se na prirodne nepogode.

-Radi se o jednoj tehničkoj izmjeni. Umjesto dosadašnje pročelnice Tatjane Gojak, imenovat će se Slađana Fumić za novog člana povjerenstva za procjenu šteta od prirodnih nepogoda, rekla je Ivana Fočić, zamjenica gradonačelnika.

Do petka, 16. lipnja, su se zaprimali zahtjevi za naknadu štete nakon poplave. Zaprimljeno je 313 zahtjeva za fizičke osobe i 96 za pravne osobe. U tim zahtjevima je velik broj prometnica i cesta što su u nadležnosti Grada i gradskih tvrtki. Neki od prijavljenih poslovnih subjekata su Vodovod i kanalizacija, Mladost, PPK, Hidris inženjering, teniski klub Karlovac, društveni dom Šišljavić i još mnogi.

Iz Grada je poslan zahtjev Županiji za imenovanjem stručnih timova koji će raditi na procjeni. Ista je odobrila zahtjev i oformljeno je 18 timova, od čega će ih 12 biti zaduženo za fizičke osobe, a šest za pravne subjekte.

-Do 20. srpnja moramo unijeti sve u registar šteta pri Ministarstvu financija i napraviti konačni obračun. Dok konačan obračun nije odrađen ne možemo govoriti o točnom iznosu štete, ali preliminarne procjene iznose preko sedam milijuna eura, nažalost taj iznos će samo rasti. Čak i s ovim preliminarnim izračunom zadovoljeni su uvjeti za proglašenje elementarne nepogode, dodala je Fočić.