10 dana bez Schengena – u ponoć je Slovenija krenula s kontrolama na granicama s Hrvatskom. Razlog su moguće terorističke prijetnje i pritisak ilegalnih migracija koji bi zbog ratnog stanja na Bliskom istoku mogao postati još veći. No, unatoč novonastaloj situaciji, gužvi na granici nema. Andrej Prosoli iz HAK-a dao nam je više detalja.

-Za sada, tijekom ovog dijela jutra, većih gužvi, zastoja i poteškoća na graničnim prijelazima sa Slovenijom nema. S obzirom na to da su uvedene kontrole na graničnim prijelazima, povremeno tijekom dana očekujemo pojačan promet pa je moguće da će na pojedinim graničnim prijelazima biti kraćih zastoja. Ako bude pojačanog prometa, onda očekujemo povremene gužve na graničnim prijelazima Macelj, Bregana, Rupa, Pasjak, Kaštel te Plovanija. Za sada dužih čekanja nema, a na spomenutim graničnim prijelazima čekanja su 10 do 15 minuta.

Pozvao je građane koji putuju izvan Hrvatske da informacije o situaciji na graničnim prijelazima provjere na stranicama Hrvatskog autokluba. (ms)