Eminentni karlovački fotograf Zvonimir Gerber napisao je knjigu o Zrinskima i Frankopanima. Knjiga je svojevrsna posveta Družbi Braće Hrvatskog Zmaja iz vremena kada su aktivni bili tadašnji ugledni članovi Milan Kruhek, Zvonimir Gerber, Marinko Marinović, Mirica Rapić. U knjizi se nalazi djelovanje Družbe u očuvanju vrijednosti domoljublja i ostavštine Zrinskih i Frankopana. Nakladnik knjige je Ivan Mikšić i njegova tvrtka TTK-a.

-Knjiga je izdana, a prije nekoliko dana je i tiskana. Knjiga je zaista lijepo uređena i već se može kupiti u Lin trgovini i kod Morane Rožman u Paviljonu Katzler. Promociju knjigu predviđamo na jesen, taman kad prođu godišnji odmori. Knjiga između ostalog piše o kulturnoj udruzi Družba Braće Hrvatskog Zmaja i zmajskom stolu u Karlovcu, odnosno kako je ona obnovljena u Karlovcu i kako je djelovala. Udruga je sav svoj rad posvećivala mučeničkoj smrti naših velikana Zrinskih i Frankopana, kojima su mučki odsječene glave, samo zato što su htjeli samostalniju Hrvatsku, rekao nam je izdavač knjige Ivan Mikšić i dodao kako je knjiga ujedno i posveta hrvatskom povjesničaru, arheologu i književniku Milanu Kruheku.

-On je bio aktivan član Družbe te je uvelike doprinio njenom radu. Opisuje se tako između korica njegov radi i sve što je napravio tijekom svog života za samu Družbu.

Promocija knjige bit će ovu jesen, u rujnu. Uz autora Gerbera, izdavača Mikšića u promociji knjige aktivno sudjeluje i Ivica Sertić.