U sklopu akcije „Manje oružja, manje tragedija“, u protekla dva dana četvero građana s područja Slunja, Duge Rese i Karlovca dragovoljno je predalo oružje i streljivo te prijavilo pronalazak potencijalno opasnog sredstva. Policiji je predata jedna zračna puška i ukupno 48 komada raznog streljiva, a tijekom građevinskih radova prijavljen je i pronalazak jedne topničke granate.

Sva zaplijenjena i predana sredstva privremeno su pohranjena i bit će uništena u sklopu organiziranog postupka uništavanja. Policija ponovno poziva građane koji kod sebe čuvaju, skrivaju ili pronađu oružje, eksplozivna sredstva ili streljivo da to bez straha prijave nadležnim službama.

Važno je napomenuti da građani ne trebaju i ne smiju sami donositi oružje ili eksplozivna sredstva u policijske postaje. Umjesto toga, trebaju nazvati broj 192 i obavijestiti policijske službenike o namjeri predaje ili pronalaska — policija će potom doći na dogovoreno mjesto i sigurno preuzeti opasno sredstvo.

Akcija „Manje oružja, manje tragedija“ nastavlja se kao dio preventivnih i sigurnosnih mjera s ciljem smanjenja rizika u zajednici te sprječavanja tragičnih posljedica zbog nezaštićenog oružja i eksplozivnih naprava.