
Jučer, 4. ožujka, u 10 i 30 sati u Tounju dogodila se prometna nesreća u kojoj je teško ozlijeđena biciklistkinja. Biciklom je upravljala 49-godišnjakinja koja se nije držala desnog ruba kolnika te je u zavoju sletjela van kolnika gdje se prevrnula i teško ozlijedila. Vozačici bicikla će biti izdan obavezni prekršajni nalog.
Istog dana oko 13 i 30 sati u Lapovcu se dogodila prometna nesreća u kojoj su ozlijeđene dvije putnice u automobilu i to jedna lakš, a druga teže. Autom zagrebačkih registracija na državnoj cesti D1 upravljao je 87-godišnjak koji prilikom skretanja na kolnik lokalne ceste nije prilagodio brzinu vozila te je izgubio kontrolu nad upravljačem i sletio van kolnika. Protiv 87-godišnjeg vozača će biti podnesena kaznena prijava.
Policajci su jučer u večernjim satima u Karlovcu utvrdili da 51-godišnjak upravlja neosvijetljenim biciklom pod utjecajem alkohola od 2,85 promila, bez reflektirajućeg prsluka i bez osobne. Biciklist je smješten u prostorije policije te će biti sankcioniran sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o osobnoj iskaznici.