
Nakon što se Karlovac pred dva mjeseca suočio s poplavom, posebice u Brodarcima, scenarij se ponovio. Ovoga puta vodostaji rijeka su veći nego u rujnu, za Kupu i Koranu proglašeno je izvanredno stanje obrane od poplava. Sve dežurne službe od noćas su na terenu, ojačavale su se box barijere, ispumpavala voda.
-Ovoga puta situacija je možda malo ozbiljnija, nego u rujnu kada je u Brodarcima bila zadnja poplava. Hrvatske vode zajedno s Vodoprivredom tijekom noći su radile na popravljanju barijera i prepumpavanju voda. Mi smo pristuni na cijelom terenu uz rijeku. Trenutno je ispumpavanje vode u Mušnjakovoj ulici. Uzvodno od Slunja imamo još porast koji se očekuje i tijekom dana i možda ćemo imati ozbiljne situacije na rijeci Korani zbog većeg vodstaja, dok uz rijeku Kupu su zatvorene prometnice na lijevoj obali, operativne snage su i ondje u pripravnosti. S vrećama i pijeskom smo spremni, u koordinaciji smo sa svim predstavnicima mjesnih odbora, kazao je zapovjednik JVP Karlovac Miroslav Rade.
-Do sada nemamo dojava o probijanju vode u poslovne i stambene objekte. Stožer CZ grada Karlovca u kontaktu je sa svim povjerenicima civilne zaštite koji su ujedno i predsjednici mjesnih odbora. Na terenu je dovoljna količina vreća te će se dodatno dostavljati prema potrebi, izvijestili su iz Stožera.
Zbog izlijevanja rijeka iz korita zatvorene su sljedeće ceste NC Selce, NC Gradac -Kobilic (vise lokacija izljevanja), NC Karasi, NC Brođani (uz Kupu), NC Brođani (glavna cesta), NC Brezani (Spine), NC Brodarci (uz Kupu), NC Brodarci – Jelsa (glavna cesta), NC Mekusje -Kamensko, NC Cerovac (naselje Rilj) te Ulice Branka Čavlovića Čavleka. Stožer i operativne snage su u stanju pripravnosti.
Za sve informacije građani se mogu javiti Stožeru Civilne zaštite Grada Karlovca; email: stozer.cz@karlovac.hr i mob.: 099 5284 728.