Gradonačelnik Damir Mandić nakon nekoliko teških dana i velikih poplava, pokušao je rezimirati štete i najavio je daljnje korake. Na području cijelog grada, ali najviše na području lijeve i desne obale Kupe zabilježena su 164 poplavljena obiteljska objekta.

Ta brojka nas na neki način obvezuje što i kako dalje. Sada treba osigurati sanaciju terena. Očekujemo da će prometnice biti prohodne u nedjelju. Kupa bi se do tada trebala povući do te razine, vjerujem u to, istaknuo je Mandić.

Gradska tvrtka Čistoća osigurat će velike kontejnere za odlaganje uništenog namještaja. Ljudi  se samo trebaju javiti u Čistoću i taj inventar će potom biti zbrinut. Za sve one na nebranjenom dijelu, to je besplatna usluga.

VIK će pak pristupiti ispumpavanju septičkih jama, ali uz uvjet da su korisnici to učinili barem jednom u posljednjih godinu dana.

VIK je intenzivno ovih dana radio i na osiguravanju vodoopskrbe-bilo je puknuća u gradu, ali uspjeli su to sanirati i voda je sigurna za piće. Naše operativne snage, tu prije svega mislim na Javnu vatrogasnu postrojbu, odnosno dobrovoljna vatrogasna društva su i dalje na terenu, dostavljaju hranu i potrepštine svima kojima je to potrebno, naglasio je na kraju gradonačelnik.