Žetva medalja

UMAG – U Umagu je održano Svjetsko prvenstvo u tradicionalnom taekwondou na kojemu su hrvatski predstavnici ostvarili odlične rezultate. Osvojeno je devet zlata i jedna srebrna medalja i to u disciplini sparinga i formi. Zlatom su se okitili seniori Frane Opačak iz Rijeke u kategoriji do 64 kg, Matej Lebo iz Benkovca do 71 kg i Katarina Jelenčić iz Zaboka do 45 kg, te ženski seniorski tim u sastavu Jelenčić, Samardžić, Božić. U juniorskom uzrastu zlatne medalje osvojili su Robert Basara iz Karlovca do 69 kg, Saskia Božić iz Kutine do 58 kg, Lucija Cicvara i Petra Lončar iz Karlovca do 40 odnosno 46 kg, te juniorski ženski tim u borbama, u sastavu Božić, Lončar, Cicvara. Srebrnu medalju osvojila je Ines Samardžić iz Slavonskog Broda u kategoriji borbi seniorki do 57kg. U kategoriji formi seniorki crnog pojasa III dan, srebro je osvojila Ines Samardžić.

Nakon završetka natjecanja u borbama, formama i specijalnim tehnikama, najuspješnijima u ukupnom poretku proglašeni su Španjolska, Afganistan i Hrvatska.