Odličan početak sezone; Karlovčani pobjedili Istru s 2:1

KARLOVAC – Nova prvoligaška sezona za NK Karlovac započela je odlično; Karlovčani su u sinoćnjoj utakmici na stadionu Branko Čavlović – Čavlek pobijedili momčad Istre 1961 s 2 :1. Pogotke su ostvarili Kovačević (71., 11 m) i Novinić (93.), dok je gol za Istru zabio Grbić (42.).

Od pobjede je još uzbudljiviji bio način na koji je ostvarena: Istra je igrala vrlo dobro i vodila je od kraja prvog poluvremena, kada karlovačke momčadi “nije bilo nigdje”. Nakon početnog oduševljenja novom sezonom, atmosfera na stadionu je polako padala što se poluvrijeme bližilo kraju. Međutim, u drugom dijelu sve je izgledalo potpuno drugačije – domaća momčad zaigrala je znatno ozbiljnije i poduzetnije, pa je bilo samo pitanje vremena kada će prvo izjednačiti, a potom šokantnim obratom po isteku regularnog dijela susreta i pobijediti izvarednim pogotkom centarfora Enesa Novinića.

Na jučerašnjoj utakmici Karlovčani su još jednom ugostili svog bivšeg trenera Igora Pamića, čiji su povratak na karlovački stadion, iako u ulozi trenera suparničke momčadi, opet toplo dočekali. Vjerojatno upravo zbog ove nesvakidašnje situacije, uzevši u ozbir okolnosti Pamićeva odlaska te trud Gademza da ga pokušaju vratiti, sinoć je policija znatno više nego inače pazila na navijače, koji su čak, revoltirani time, usred utakmice napustili svoju tribinu.

No, važan je prije svega rezultat. Obzirom da su trener Srećko Lušić i kapetan Karlovčana Matija Štefančić uoči utakmice priznali da momčad baš i nije uigrana te da bi im ova pobjeda bila veliki podstrijek za novu sezonu, nadamo se da od NK Karlovca i sljedećih mjeseci možemo očekivati dobre vijesti. Nije nevažno da je ispočetka mlako prihvaćeni trener Srećko Lušić dobio snažan pljesak.