web karijera 1160*120
web struka 1160*120

Karlovačka županija slavi svoj dan

KARLOVAC – Svetom misom u crkvi Presvetog Trojstva te polaganjem vijenaca u spomen na poginule branitelje na groblju Jamadol, danas je počelo obilježavanje Dana Karlovačke županije. Svečana sjednica Županijske skupštine na kojoj su dodijeljena priznanja i nagrade najzaslužnijim građanima održana je u Gradskom kazalištu “Zorin dom”.

Tako je godišnje javno priznanje Karlovačke županije za  2012. godinu dobio Marko Bubaš, i to za ukupan doprinos na području inovatorstva i primjeni inovacija u gospodarstvu. Godišnja javna priznanja za 2012. godinu dobili su još Wojciech Droždž, za izniman doprinos uključivanja naše županije u europske prometne koridore, Hrvatski centar za razminiranje podružnica Karlovac, za izuzetan doprinos u razminiranju naše županije i edukaciji stanovništva o opasnostima od mina, Dom za djecu, za izuzetan doprinos i brigu o djeci bez adekvatne roditeljske skrbi te organiziranju Zimske likovne kolonije, te Obrtnička komora Karlovačke županije, za izuzetan doprinos u promoviranju, poticanju i razvoju obrtništva naše županije. Javno priznanje Županije za životno djelo dobio je Milan Kruhek, za doprinos u razvoju povijesne znanosti i prikupljanju povijesne građe.

{rokbox album=|myalbum|}images/stories/vijesti/dan_zupanije_2013/*{/rokbox}