Karlovac sve posjećeniji, a ostvaruje i sve više noćenja

KARLOVAC – Ukupno 333 osobe posjetile su Turistički informativni centar Korzo prošloga mjeseca. Od toga je čak 212 stranih, a 121 domaći gost, što posebno veseli da strani gosti sve više prepoznaju naš grad kao poželjnu destinaciju. Najtraženije informacije su o turističkim atrakcijama i događanjima u gradu Karlovcu, suveniri koji se nalaze u TIC-u Korzo te o Plitvičkim jezerima.

Što se tiće TIC-a Zelena vrata na Turnju, u lipnju je naš grad posjetilo 8.464 posjetitelja, a 70% (5.925) je stranih među kojima prednjače Japanci, Njemci te Izraelci.

Prošli mjesec ostvareno je ukupno 2.369 dolazaka i 3.425 noćenja. Od toga je noćenja stranih gostiju bilo 84%, a domaćih 16%. Najveći broj noćenja (70%) ostvaren je u hotelima, dok je u sobama za iznajmljivanje i apartmanima noćilo 28% gostiju, a u kampu 2%. Ostvarenih noćenja u lipnju bilo je 3% više nego u istom mjesecu prošle godine.