znan_subota_grabrik

  • November 23, 2013
  • Admin
  • 0

KARLOVAC – U okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti u osnovnoj školi Grabrik održana je 11. po redu znanstveno-umjetnička subota. Tema ove subote bila je Neka bude voda, a zajedno sa školom organizirala ju je Udruga roditelja potencijalno darovite djece Mali princ.

Likovne, glazbene i kazališne radionice, radionice kemije i fizike, te novinarska radionica koja je pratila sve događaje bile su danas na temu vode. Kako reagira voda u nekim eksperimentima, kako nastaju oblaci, kako sve to izgleda na papiru – sve su to danas mogli naučiti učenici osnovne škole Grabrik, kao i njihovi prijatelji iz škola u Karlovcu i okolici. 170 učenika prošlo je kroz 12 različitih radionica učeći o važnosti vode i njezinu očuvanju.

Znanstveno-umjetnička subota je sastavni dio programa rada s potencijalno darovitim učenicima. Briga o darovitima donosi višestruku korist, jer oni postaju svjesniji i samopouzdaniji, pa s tim odlikama postaju potencijalni uzori ostalim učenicima. Kako su poručili iz udruge, daroviti su kreatori budućnosti.

Sva potencijalno darovita djeca koja su sudjelovala na današnjim radionicama na kraju su zajednički oslikavala bijele majice naglasivši moto akcije: Ja sam 70% voda!

{rokbox album=|myalbum|}images/stories/vijesti/znanstvena_subota/*{/rokbox}