web karijera 1160*120
web struka 1160*120

Učenici iz pet europskih zemalja u Šumarskoj školi

KARLOVAC – Šumarska i drvodjeljska škola iz Karlovca jedina je strukovna škola u Hrvatskoj koja se uključila u projekt „Teach me wood”, odnosno projekt „A Leonardo da Vinci Partnership” financiran iz europskih fondova. U sklopu projekta koji je započeo 1. kolovoza prošle godine, danas su u Karlovac stigli sudionici iz strukovnih škola iz gotovo cijele Europe. Cilj projekta „Teach me wood” je podizanje kvalitete strukovnog obrazovanja i razvijanje kompetencija potrebnih za europsko tržište rada. Tim povodom na dvodnevne radionice su u Karlovac stigli učenici i profesori iz Francuske, Njemačke, Velike Britanije, Islanda i Turske. U dva dana svi će oni imati priliku raditi na CNC stroju, na kojem većina od njih nikad do sada nije radila.

Polovica projekta odrađena je u nekim od zemalja sudionica, gdje su i naši učenici mogli naučiti nešto novo o drvetu i drvodjeljstvu. Već u studenom naši učenici idu na nove radionice u Slovačku, a iduće godine će posjetiti Francusku i Island. Projekt će trajati do 31. srpnja iduće godine, a na radionicama učenici upoznaju područje rada koje se temelji na određenim osobnostima regije u kojima se održavaju radionice. Osim stručnog znanja učenici uče strane jezike, upoznaju kulturu zemalja u kojima borave te stvaraju prijateljstva. Karlovačka škola može se pohvaliti najvećim brojem sudionika do sada, a učenici su istaknuli da su na dosadašnjim radionicama u drugim zemljama stekli sjajna iskustva koja planiraju primijeniti u radu.