Fabac osvojila dvije bronce na Kupu VMD-a, Gojak zauzeo 25. mjesto na natjecanju u Grčkoj

ZAGREB/GRČKA – Članovi Mačevalačkog kluba Karlovac proteklog su vikenda nastupili na dva natjecanja. Najmlađi borci nastupili su u Zagrebu na 15. Kupu VMD-a, dok su kadeti bili na Svjetskom kadetskom kupu u Grčkoj.

Lara Fabac je u Zagrebu osvojila dvije brončane medalje – u kategoriji mač i floret za djevojčice do 12 godina.

Na natjecanju u Grčkoj, od karlovačkih kadeta odličan je bio Antonio Gojak koji je nakon pet pobjeda izgubio tek borbu za ulazak u 16 najboljih i to vrlo tijesno, 15:14 od dvije godine starijeg borca iz Turske. Tako je u konkurenciji 81 borca natjecanje na kraju završio na 25. mjestu. S osvojenim bodovima na tom natjecanju Antonio je trenutačno 150. kadet na svijetu, od njih 550, koji se nalaze na svjetskoj rang listi. Na natjecanju je nastupio i Anton Mravunac, koji je na kraju zauzeo 56. mjesto, izgubivši borbu za ulazak u 32 od mnogo iskusnijeg, starijeg i trenutačno boljeg borca iz Rumunjske.

Sljedeće natjecanje koje očekuje karlovačke borce je Svjetski kadetski kup za dječake i djevojčice u Austrijskom Moedlingu za tri tjedna.