U tijeku radovi na Osnovnoj školi Vladimir Nazor u Dugoj Resi

U tijeku su radovi na energetskoj obnovi još jedne škole u Karlovačkoj županiji. Ovaj put riječ je o Osnovnoj školi Vladimir Nazor u Dugoj Resi. Ukupna vrijednost radova koji bi trebali biti gotovi do kraja prosinca je tri milijuna i 600 tisuća kuna. 44 posto financira Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, 34 posto Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU, a Karlovačka županija kroz decentralizaciju izdvaja 22 posto od ukupnog iznosa.

Projekt obuhvaća povećanje toplinske zaštite vanjskog zida, povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, zamjenu vanske stolarije i zamjenu unutarnje rasvjete energetski učinkovitijom LED rasvjetom. Isto tako, u svim učionicama obnovit će se parketi, a i dvorana će dobiti novu stolariju s izolacijom i novom rasvjetom. Velika su ovo ulaganja, istaknuo je župan Jelić i dodao da već dugo na prostoru grada Duge Rese županija nije ovako jako potegnula kako bi uvjeti života bili bolji i kvalitetniji, pogotovo za djecu. Uz Vladimir Nazor, radove na energetskoj obnovi ovih mjeseci čekaju još škole u Belaju i Kućinićima. Iako se, prema riječima župana, radi punom parom, dosada je na području naše županije obnovljena samo trećina škola. Razlog tome možda leži i u činjenici da novca za otvaranje novih škola nema u proračunu, a gradskim i županijskim čelnicima je diskutabilno ulaganje u postojeće male kvadrature. Ipak, ostaje nadati se da će se demografska slika popraviti, kako u našoj županiji, tako i u cijeloj državi, pa će i ulaganja u vrtiće i škole biti puno veća i brža.

.