KABA

Rukometaši Karlovca upisali prvi poraz ove jeseni – gostovali kod Zadra 1954 koji je slavio rezultatom 28:27

Trenutno prvoplasirani rukometaši Karlovaca danas su gostovali kod Zadra 1954. Dobar ulazak u igru i izmjena vodstva obilježili su početak utakmice. Zadrani su vodili 5:4 no od 9. minute susreta Karlovčani su upisali tri uzastopna pogotka i otišli u vodstvo rezultatom 5:7. U 15. minuti Zadar uspijeva izjednačiti (8:8) i s čak 5 golova razlike vodio je do 26. minute (16:11). Karlovčani su zatražili timeout, no Zadrani su ipak otišli veseliji na poluvrijeme (17:14). U 38. minuti Karlovčani dolaze do izjednačenja rezultata (20:20), nakon čega je uslijedio težak period jer su isključeni i Bruno Horvat i Domagoj Smojver. Zadrani su do kraja utakmice vodili i po 3 pogotka prednosti što su Karlovčani uspjeli smanjiti s dva uzastopna pogotka Ivana Bačića u 58. minuti (27:26). U konačnici, Zadar 1954 slavio je rezultatom 28:27.

Najefikasniji strijelac za Karlovac bio je Dominik Smojver s 11 pogodaka, slijedi Ivan Bačić s 9 pogotka dok su Bruno Horvat, Patrik Mrljak i  Ivan Rukavina postigli po 2 pogotka. Karlo Capan upisao je 1 pogodak.

Karlovčani su i dalje vodeći s 14 bodova – 7 pobjeda i 1 poraz dok je druga momčad Buzeta s 12 bodova – 6 pobjeda i 2 poraza.

U idućem 9. kolu Karlovac je domaćin RK Arena Pula.