KABA

Županica Martina Furdek Hajdin najavila izgradnju novog vrtića: “Izgradnja vrtića u ruralnim područjima ženama će omogućiti izlazak na tržište rada i ekonomsku neovisnost”

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena županica Martina Furdek Hajdin najavila je izgradnju dječjeg vrtića u Novigradu, istaknuvši kako je to podrška ženama ruralnih područja da izađu na tržište rada i samostalno privređuju.

– U Karlovačkoj županiji izrazito sam ponosna na program izgradnje dječjih vrtića u ruralnim područjima naše županije. U protekle četiri godine otvoreno je deset dječjih vrtića u našim općinama i veselimo se otvorenju još jednog vrtića, a radi se o vrtiću u Novigradu na Dobri, kazala je županica Martina Furdek Hajdin.

Jedan je to od načina na koje će Karlovačka županija osigurati dječje vrtiće na svim područjima kako bi žene iz ruralnih krajeva mogle stupiti na tržište rada jer rad je jedan od emancipatornih elemenata za svaku ženu.

omicron