
Umjetnička produkcija naziva „Kristal total art“ Ivice Propadala stigla je u Karlovac, točnije, na Stari grad Dubovac. Propadalo je autor brojnih statua i nagrada kao što su Dora, Porin, Grand prix za Međunarodnu biciklističku trku kroz Hrvatsku, zatim nagrade Hrvatske turističke zajednice: Plavi i Zeleni turistički cvijet, Djelatnik godine, Zlatna penkala i druge. Ova izložba bit će otvorena sve do 1. prosinca.
– Ja sam sudjelovao i na ZILIKU i u dječjem domu godinama. Veselje mi je pogotovo što je ovo jedan izuzetan prostor i vjerojatno ga je teško savladati, ali Dragana je to uspjela uz pomoć ljudi iz muzeja. Jako smo zadovoljni. Karlovac kao grad volim i drago mi je da će ovi eksponati biti malo duže nego u ovim drugim muzejima tako da će biti vremena i da se pogleda, izjavio je Ivica Propadalo, autor statua i nagrada.

Za ideju stvaranja izložbe zaslužna je Ivičina supruga i suradnica Dragana Todorović Propadalo. Ivica za sebe kaže da je dosta trom pa je ponosan na suprugu što je u samu izložbu uklopila niz fotografija samih dobitnika.
– Dok sam doma čistile sve eksponate, došla sam na ideju da bismo i mi kao obični smrtnici mogli osjetiti i vidjeti čaroliju tih nagrada. Ivici sam dala poticaj da bi bilo jako lijepo da ta izložba zaživi i krene. Večeras je ovo 7. izložba koju radimo, što u Hrvatskoj, što u regiji i evo, baš mi je zadovoljstvo što će to večeras biti u dvorcu Dubovac, tvrdi supruga i suradnica Dragana.

Izložba je do sad gostovala u Likovnoj akademiji u Sarajevu, Muzeju Mimara u Zagrebu, Gradskoj loži u Zadru, Muzeju Poreštine u Poreču, Muzeju i galeriji Gabrijel Jurkić u Livnu i Kulturnom centru u Čačku. Nagradu Porin za najbolja glazbena ostvarenja koju je dizajnirao Ivica posjeduju mnoge svjetske poznate osobe kao što su Santana, The Rolling Stones, Alicia Keys, Nick Cave, Oliver Dragojević, Arsen Dedić i Gibonni.
– Ima posebnih priča. Evo, nisam ja sudionik ali sam znao pročitati u novinama da je Santana kad je dobio dva Porina rekao: “Ovo su mi predivni anđeli.”. Onda, Mick Jagger kad su uručivali Rolling Stonesima, onda je uzeo te Porine i rekao: “Momci, ovo ide k meni!”. Ima priča s Arsenom. Kako se bavim scenografijom, onda sam Arsenu radio jedan koncert koji je bio u Opatiji. Došao sam k njemu i vidim da je poredao nekoliko Porina da mu drže vrata, a ja sam se pravio blesav i kao ne vidim, a on da mu ne bi štos propao rekao je: “Nemoj se ljutiti. Vrata mi se zatvaraju, a ja toga imam pa mi pridržavaju vrata.”, prisjetio se Ivica.

Ivica je i tvorac mnogobrojnih domaćih i svjetskih scenografija, a njegov štand Hrvatske turističke zajednice proglašen je najboljim u Europi te je pokupio sve prve nagrade od Londona, Kijeva, Varšave do Beograda. Pored slikarstva, glazbe, scenografije, dizajna i skulpture, bavi se adaptacijama i uređenjem interijera već dugi niz godina.
