
U okviru Zvjezdanog ljeta i ususret nadolazećem 444. rođendanu Grada Karlovca, na igralištu kod Sokolskog doma održava se malonogometni turnir gradskih četvrti i mjesnih odbora. Traje sve do nedjelje, a prijavilo se 12 ekipa. U skupini A igraju GČ Rakovac, MO Cerovac Vukmanički, GČ Švarča i GČ Zvijezda. U skupini B igraju GČ Turanj, GČ Luščić Jamadol, GČ Banija i MO Vukmanić Knez Gorica, a u skupini C GČ Novi Centar, MO Mala Švarča, MO Skakavac Kablar Popović brdo i MO Gradac.
– Nekako smo kolega Nikola i ja već, kao i cijeli Savjet, razmatrali da bismo možda organizirali neki vid sportskih igara za mlade i onda je bilo, ajmo sad nešto napraviti, jer su se sad konstituirali MO i GČ. Nekako smo se dogovorili da bi to bio mali nogomet. Tako je ideja došla kroz jedan razgovor, kroz druženje. Ok, idemo nešto napraviti, nešto organizirati i evo, moram reći da smo stvarno u tome uspjeli, izjavila je Romana Franjković, članica Savjeta mladih Grada Karlovca.
Ekipe nisu morale plaćati kotizaciju, a one najbolje će dobiti prigodne nagrade raznih sponzora. Romana Franjković kaže da su pripreme trajale tjednima, a biti žena koja se posvetila upravo organizaciji malog nogometa, jest zanimljivo i dinamično.
– Uh, vrlo je izazovno. Mislim, kad sam tek krenula zvati za pomoć i za donacije, bilo je: “Aha, Vi organizirate?”, “Da, mali nogomet! Ženska osoba.”. Svi su bili jako iznenađeni, jer to nije baš neka ženska djelatnost, ali moram reći da su unatoč tome svi bili jako druželjubivi i svi su bili puni pomoći. Odmah su rekli: “Ok, što Vam treba? Pomoći ćemo Vam.” Stvarno smo dobili pomoć sa svih strana. Čak su i neki muški komentirali: “Uuu žena to organizira. Svaka čast!”. Tako da smo dobili i neku vrstu pohvale što je jako lijepo. Svima je bio prvotni šok da to žena organizira. Mislim da se na takve stvari moramo lagano privikavati i da ovo nije nešto što žena ne može napraviti. Stvarno se može. Imamo i nekoliko cura koje su se prijavile za igru. Sad ćemo vidjeti kako će to ići. Zato smo i stavili miješane ekipe, objasnila je Romana.
U organizaciji ovog turnira pomogle su gradske tvrtke Zelenilo, Mladost i Čistoća kao i Grad Karlovac. Tu je i Odjel za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam, odnosno Odjel za manifestacije. Krovni organizator je Grad Karlovac, ali više funkcija ima Savjet mladih Grada Karlovca. Veliku ulogu ima i Nogometni savez Karlovačke županije.
– Po prvi put sam na ovom turniru. Inače idem na malonogometne turnire, a treniram u NK Draganić. Čuo sam da je Rakovac jak. Rađe bi da je ovo u sportskoj dvorani, ali zadovoljan sam s organizacijom. Sa sastavom svoje momčadi sam zadovoljan i mislim da će se drugi namučiti s nama, rekao je Antun Begedin, igrač GČ Luščić Jamadol.
Već sutra je na rasporedu 9 novih utakmica stoga požurite na igralište kod Sokolskog doma i uživajte u malom nogometu bodreći svoj MO ili svoju GČ.