Da mladim Karlovčanima ljeto u gradu ne bude dosadno, pobrinula se Knjižnica za mlade organiziravši nekoliko zanimljivih aktivnosti. Prva aktivnost, program “Unplugged”, započela je već ove subote.

Iako na prvo spominjanje asocira na glazbu, “Unplugged” je program koji se odnosi na društvene igre, a one će se ovoga ljeta moći igrati svake subote od 10 do 12 sati u Knjižnici za mlade u Banjavčićevoj ulici u Karlovcu.

Da ljubitelji moderne tehnologije ne budu zakinuti organizirana je i radionica “Mobitel nije samo selfie”, čiji će polaznici moći naučiti kako napraviti dobru fotografiju pomoću kamere na mobitelu. Ova radionica počinje u srijedu u 18 sati.

No, neće sve ostati samo na igri i zabavi – tu je i radionica “Jezične dileme”, koja počinje u ponedjeljak u 13 sati. Namijenjena je učenicima i studentima, koja bi im trebala pomoći kod pisanja referata, eseja, seminarskih i diplomskih radova.

Tijekom srpnja i kolovoza u dvorištu knjižnice održavat će se i sastanci ljetnog čitateljskog kluba za mlade “Ljeti čitam u dvorištu”. Sastanci će se održavati svaki drugi tjedan prijepodne, a raspravljat će se o knjigama namijenjenima starijim tinejdžerima i mladim osobama, jer suprotno nekim predrasudama, mladi i dalje vole čitati, a bitno je samo pronaći kvalitetnu literaturu.