Nakon Drugog svjetskog rata stradalo je mnogo Hrvata, koji su tajno ubijeni i zakopani na oko 1900 grobišta u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Jedno od njih nalazi se na području šume Međuvođe, gdje se 25 godina obilježava sjećanje na žrtve.
Nakon Bleiburga, Križnih puteva iz karlovačkog sabirnog logora Dubovac dovezeni su hrvatski vojnici i civili u takozvanom fantomskom vlaku, odakle su odvezeni u šumu Međuvođe, gdje su ubijeni.
Sjećanje na oko 1500 žrtava obilježeno je paljenjem svijeća kod spomen obilježja u Generalskom Stolu, Skradniku, Tounju i šumi Međuvođe gdje je održana komemoracija za žrtve.
Komemoraciji su prisustvovali saborski zastupnik Tomislav Lipošćak, izaslanik ministra branitelja Milan Antun Žliman, predsjednik Hrvatskog žrtvoslovnog društva Ante Beljo i brojni hodočasnici.
Organizatori hodočašća su Udruga Kovan iz Generalskog Stola, Hrvatski domobran iz Duge Rese, općine Generalski Stol i Josipdol, Udruga Sveti Marko Križevčan iz Skradnika te druge udruge branitelja Domovinskog rata.

