Obilježavanje pedesete obljetnice od snimanja filma “Breza” započelo je u Osnovnoj školi u Draganiću. Učenicima su o tim danima govorile sudionice zbivanja, među kojima i glavna glumica Manca Košir.

Glavna glumica koja je utjelovila lik Janice, odnosno Breze, nakon snimanja filma nije bila u Draganiću do ove prilike. Iako se otada se mnogo toga promijenilo, još uvijek je kao i tada oduševljava predivna draganićka priroda.

Inicijativa je došla od članova draganićke Udruge Zraka koji su prepoznali potencijal koji leži u činjenici da je ovaj poznati film snimljen baš u Draganiću.

Obilježavanje se nastavlja izložbom u Gradskoj knjižnici Ivana Gorana Kovačića. U planu je I produžiti slavlje ove obljetnice u sljedećoj godini snimanjem filma sa statistima o njihovim iskustvima sa snimanja Breze.