fiskalizacija_raun

KARLOVAC – Da se ozbiljno krenulo u kontrolu provedbe fiskalizacije, dokazuje kontrola provedena u noći s 11. na 12. siječnja. U Karlovcu je čak 16 poreznih inspektora kontroliralo je 8 noćnih klubova, a u dva su pronađene nepravilnosti, odnosno klubovi svoje poslovanje nisu u potpunosti uskladili sa Zakonom o fiskalizaciji.

Na području Hrvatske na terenu je ukupno 159 inspektora obavilo 136 nadzora, a pronašli su tek 5 nepravilnosti. No na području Zagrebačke županije, zatvorena su 3 objekta. Dokaz da inspektori nemaju milosti prema kršiteljima Zakona.

Podsjetimo, fiskalizacija se provodi u tri faze, za sada su obveznici ugostitelji i srednje veliki poduzetnici, od 1. travnja trgovci i slobodna zanimanja, a od 1. srpnja svi ostali obveznici. Očekuje se kako bi ove godine u državnom proračunu zahvaljujući fiskalizaciji trebalo biti oko pola milijarde kuna više.