web karijera 1160*120
web struka 1160*120

Turizam: Rakovica vodeća, prate ju Ogulin, Karlovac, Slunj te D.Resa

KARLOVAC – Karlovačka županija je tijekom 2012. godine ostvarila 303 tisuće noćenja i 186 tisuća dolazaka turista. Službeni podaci za prvih pet mjeseci ove godine govore da je u našoj županiji u odnosu na prvih pet mjeseci lani, broj dolazaka i noćenja u laganom porastu. Prema riječima Dine Begić direktorice Turističke zajednice Karlovačke županije porast od 5, 7 posto je u dolascima, a 7,5 posto u noćenjima.

– Budući da su to podaci za prvih pet mjeseci, dakle pred sam početak sezone, za očekivati je da će na kraju sezone u listopadu biti samo još bolje brojke, ističe Begić.

Od naših općina i gradova po broju turista prednjači Rakovica.

– Rakovica nosi 60 posto udjela u ukupnom broju noćenja i dolazaka zahvaljujući prvenstveno svojoj lokaciji na samom ulasku u Plitvice, kaže Begić.

Nakon Rakovice, naj destinacije za domaće i strane turiste u našoj županiji su Ogulin, Karlovac, Slunj te Duga Resa.