Dan osoba s Down sindromom obilježen u OŠ Švarča

Svjetski je Dan osoba s Down sindromom. Simbol ovog dana su šarene čarape, jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo.

U 4. a razredu OŠ Švarča Dan osoba s Down sindromom ima više značenja. Naime u ovom je razredu jedan od prvih učenika s Down sindromom u našoj županiji koji polazi redovnu nastavu. Nino Kočevar je u razredu omiljen, stoga ne čudi što njegovi kolege znaju zašto se danas nose rasparene čarape.

 

Nino danas nije bio raspoložen za razgovor, no njegova učiteljica kaže da se on dobro uklopio u razred, njegovi kolege uz njega su naučili živjeti s različitostima, a to dokazuju svakodnevno.

Nino je puno postigao u posljednje četiri godine, velikim dijelom zahvaljujući i svom asistentu Goranu uz kojeg je jako vezan, a da mu pružaju podršku pokazali su učenici i djelatnici škole dolaskom u rasparenim čarapama .