Predstavljen je novi treći broj Glasnika svetog Josipa. Prilikom predstavljanja mons. Antun Sente, glavni urednik Glasnika svetog Josipa kazao je kako sadašnje vrijeme jest vrijeme koronavirusa. Na svim je vijestima, o njemu se priča sa strahom, smišljaju se šale, mijenja se uhodani vjernički i liturgijski stil života i tako dalje. Stoga je razumljivo da i „Glasnik svetog Josipa” piše o koronavirusu.
Rektor je u svojoj riječi opisao tijek svoje bolesti dok je i sam bio zaražen koronavirusom, a u sljedećem članku govori o izlasku iz bolesničke sobe, odnosno primjećuje mnoštvo dobrih i pozitivnih čina koje su mu upravo kroz prolazak same bolesti omogućili da ih primijeti. Nacionalno svetište svetog Josipa je zbog iskustva zatvaranja crkve u ožujku i travnju, a napose u rujnu, pokrenulo molitvenu inicijativu – dnevno jednosatno klanjanje. O čemu se radi, možete pročitati na prvim stranicama „Glasnika”.
Novi broj glasnika donosi mnoštvo informacija o životu i značaju svetog Josipa za Svetu obitelj, kao i za povijest vjerničkog naroda o čemu pišu redoviti suradnici teolozi. Tako profesor Ivan Bodrožić donosi promišljanje svetog Ivana Zlatousnog o Josipovim žalostima i radostima. Doktor Beljan u svojem šestom nastavku prezentacije enciklike svetog Ivana Pavla II. „Redemptoris custos” piše o izboru svetog Josipa za zaštitnika sveopće Crkve. Povjesničar dr. Daniel Patafta zapisao je zanimljiva promišljanja svetog Bernardina Sijenskog o svetom Josipu. O. Stjepan Vidak, karmelićanin, opisuje prekrasnu ikonu koja prikazuje život svetog Josipa, a vjeroučitelj Nikola Kuzmičić nam približava ozračje članova Svete obitelji prilikom bijega u Egipat. Vjeroučiteljica Katarina Pućar opisuje Josipov vrt.
Dr. Agneza Szabo piše o sluzi Božjem Josipu Stadleru kao velikom štovatelju svetog Josipa koji je osnovao Družbu Služavki Malog Isusa s posebnom brigom za siromašnu djecu, a s. Mirna Matić, čuvarica starih „Glasnika”, donosi lijepo razmišljanje o euharistiji iz osmog broja 1930. godine. Naša vjerna suradnica i lektorica Lorena Kasunić u svojoj rubrici „Prostor za citat” donosi nekoliko misli velike Josipove štovateljice svete Terezije Avilske. U ovom broju uz stalnu rubriku „Monsinjorovi kamenčići” vraćamo rubriku „Sveti o svetom Josipu” u kojoj je prezentirano dvoje mladih – naša Danica Širola i najmlađi blaženik Carlo Acutis.
Stalne rubrike „Živost Župe i Svetišta”, „Pisma i uslišanja”, kao i cijeli „Glasnik” ispunjeni su prekrasnim fotografijama svetog Josipa, ali i prezentacijom uređenog Josipova svetišta, kako iznutra tako i izvana.
Povodom izlaska novog broja, u Nacionalnom svetištu svetog Josipa održano je i misno slavlje za uredništvo Uredništvo svetog Josipa.
Novi broj Glasnika svetog Josipa može se nabaviti po mnogim crkva te u Nacionalnom svetištu svetog Josipa.